Doplňkové produkty pro tlakové lití


Doplňkové produkty pro tlakové lití

KOVINTRADE Praha spol. s r.o. ve spolupráci s HTS IC d.o.o.Slovenia  zajišťuje výrobu , rekonstrukci a servis produktů pro tlakové lití neželezných kovů , čistého hliníku  a slitin hliníku.

Licí písty pro tlakové lití :

Licí písty   - výroba dle vlastního odzkoušeného  návrhu nebo dle dokumentace zákazníka .
Licí píst STANDARD    -  materiál CuNiSiCr  tvrdost 190-210HB – pro  malé série
Licí píst STANDARD    -  materiál CuCoNiBe tvrdost 220-250HB – pro  malé série
Licí píst SIMPLEX  - základní materiál pístu je tepelně zpracovaná nástrojová ocel . Píst má vnitřní chlazení – komůrku vedenou k čelu pístu . Na vnějším průměru zajišťují kluznou plochu navařené  a opracované prstence ze slitiny CuCoNiBe . Píst lze opravit novým navařením prstenců .
Licí píst PREMIUM  - základ pístu tvoří chlazený trn z nástrojové oceli . Kluznou plochu zajišťuje výměnný prstenec ze slitiny CuCoNiBe. Vše je kompaktně sešroubováno .

NOVINKY  roku  2013 v licích pístech :

Licí píst „ celo ocelový „ z materiálu W.Nr.1.2343 tepelně zpracovaný , leštěný (tvrdost pístu je nižší než tvrdost licí komory )- velká životnost-. vhodné na menší průměry komor do do 70 mm .
Licí píst SIMPLEX 2 – je složen z ocelového těla a výměnné hlavy z Cu slitiny v délce 1/3 délky pístu. Uchycení hlavy k ocelovému tělu pístu je možné vybrat ze dvou variant  - závit nebo bajonet s utěsněním „O“ kroužkem . Výhodnost je v úspoře Cu slitny ( jen 1/3 pístu ) .Další prokazatelnou předností je rychlejší uchlazení „tablety“ s využitím zvýšení chladící plochy pístu spirálovým žebrováním  na vnitřní straně čela pístu . Tímto je možno zefektivnit licí cyklus  ( vhodnost od průměru 80mm licí komory ).
Licí píst ITC ocelový – s efektivním spirálovým chlazením čela pístu následně „tablety“  . Čímž je možnost snížení času licího cyklu a zvýšení efektivity ( vhodnost od průměru 80mm licí komory ).

Nabízené licí písty budou přizpůsobeny na Vámi užívané táhla lisování a Vaše zvyklosti délek pístů.

Ostatní produkty : možnost výroby dle požadavků zákazníka
- Táhlo  pístu  tlakového lití
- Blok – kostka pro uložení licí komory do pevné poloviny licího stroje tlakového lití
- Vložky licích komor  - adapter na licí komoru s kuželovým nosem na válcový nos
- Vodící sloupy licího stroje
- Jádra - výroba „ velkých jader „ nebo jejich rekonstrukce navařením
- Jádra –úzká , dlouhá – varianty z vysoce kvalitní nástrojové  oceli  nebo  z „DUPLEXNÍHO“ materiálu , kde základní materiál jádra – střed je vyroben z oceli  nižší  třídy, povrch jádra je z odolné nástrojové oceli s povrchovou úpravou (jádra - nová nebo rekonstrukce opotřebovaných jader navařením  ).

Tyčový materiál pro výrobu licích pístů průměr 60 až 95mm slitina ELMEDUR – CuNi2SiCr

Kontakt Praha

Kontakt Brno

Antonín Dvořák
Vedoucí divize I (nástrojová ocel, licí komory, kulatiny)
Tel .:+420  251091622
Fax: +420 251091626
Email: dvorak@kovintrade.cz

Ing. Jan Krčál
Tel. : +420 725927142
Email: krcal@kovintrade.cz


Vytisknout tuto stránku