Licí komory pro tlakové lití


KOVINTRADE Praha spol. s r.o. ve spolupráci s HTS IC d.o.o .Slovenia  zajišťuje výrobu nových  nebo rekonstrukci opotřebovaných licích komor pro tlakové lití neželezných kovů , čistého hliníku  a slitin hliníku.

Sortiment licích komor :

Licí komory pro tlakové lití Al nebo slitin Al jsou převážně vyráběny dle výkresové dokumentace zákazníka.
Bez chlazení  nebo s vrtaným, případně samostatným chlazením – temperováním .

Licí komora STANDARD :

vyrobeno z materiálu – nástrojová ocel  W.Nr 1.2343 , mechanicky opracováno, tepelně zpracováno, nitridováno ( na přání zákazníka i bez nitridace ) , honováno.

Licí komora OPTIMUM :

vyrobeno z materiálu W.Nr.1.2343 , - totéž jako komora  STANDARD a navíc je již v nové komoře návar z více odolného materiálu , než je základní materiál komory pro zvýšení životnosti komory .
Zpracování - návar , mechanicky opracováno, tepelně zpracováno , nitridováno ( na přání zákazníka i bez nitridace ) , honováno .

Licí komora WX :

totéž jako komora  OPTIMUM , jen návar pod nalévacím otvorem komory je z více odolného materiálu oproti materiálu návaru u čela komory . Vhodné pro dlouhé série .

Licí komora PREMIUM :

licí komora není z materiálu W.Nr.1.2343 – je vyrobena ze speciální nástrojové oceli společně se sofistikovaným tepelným zpracováním a povrchovou, úpravou .
V místě uložení komory do formy je alternativně nabízen navařený temperovací prstenec.
Licí komora pro dlouhé série  - vyšší životnost asi o 20-30% proti komoře STANDARD.

Licí komora MULTIX :

licí komora sestavená sendvičovým způsobem z 5- ti vrstev , které za pomoci Cu slitin  a oceli užitých v sendviči optimalizují tepelnou rovnováhu komory  rozvodem tepla zevnitř , zabraňují vzniku  „ banánovému efektu „  ( prohnutí komory ) a ovalitě .

Rekonstrukce opotřebovaných licích komor:

Se užívá k úspoře asi 30 % nákladů oproti výrobě nové licí komory  za minimálně stejné životnosti jako nová komora s využitím vlastní komory na hranici životnosti.  Dále pro dodržení licích podmínek dle technologického postupu s konstantním vnitřním průměrem  komory .

Postup rekonstrukce licí komory :

Po projevení konce životnosti licí komory „ vypálení „ – eroze pod licím otvorem komory , opotřebování vnitřního otvoru komory je vnitřní průměr mechanicky opracován a po celé délce je na CNC svářečce FRONIUS navařen konstantní návar . Tloušťka  vrstev návaru může být až  do 5mm/ poloměr komory . Možnost navaření  - obnovy 3 až 4 x na  jedné  komoře .Ostatní opracování a tepelné zpracování je shodné jako u nové komory včetně nitridace a honování . Minimální průměr 45 mm .
Výhody :  - úspora asi 30% nákladů  oproti nové komoře
-  možnost návaru totožným nebo více odolným materiálem  pro vyšší série
- životnost shodná nebo vyšší jako nová komora
( návarový materiál je vždy kvalitnější ,než základní materiál komory)
-    dodržení „ jednotného „ průměru komory pro optimalizaci rozměrů licích pístů

Kontakt Brno

Ing. Jan Krčál
obchodní specialista
tel.:+420 725 927 142
email: krcal@kovintrade.czVytisknout tuto stránku