O NÁS

KOVINTRADE Praha spol. s r.o. je jednou z dceřiných společností firmy KOVINTRADE d.d. Celje, Slovinsko, která od roku 1992 působí v České republice a je orientována nejen na tuzemský trh, ale vyváží i do jiných států Evropy více než 25 let.

Společnost nabízí široký sortiment hutních výrobků, pevnostních a otěruvzdorných plechů, ocelí pro energetiku, nástrojových a speciálních ocelí,  svařovacích materiálů, brusiva, nářadí a nápojového skla Dále poskytujeme služeby v oblasti dělení, CNC obrábění a tvarové pálení plechů, vč. zajišťování dopravy. Tyto služby jsou předpokladem spokojenosti našich obchodních partnerů, kterými jsou stovky průmyslových, stavebních i obchodních společností.

Pro zajištění vysoké kvality dodávaného zboží a poskytovaných služeb má KOVINTRADE Praha spol. s r.o. zaveden a certifikován systém managementu jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001: 2016

Společnost KOVINTRADE Praha spol. s r.o., která v současné době sídlí v Praze,  tvoří roční obrat kolem 0,8 miliardy a zaměstnává  přes sedmdesát zaměstnanců, kteří svou profesionalitou výrazně přispívají k uspokojování potřeb našich zákazníku. Společnost rozšířila v průběhu let svoji působnost na českém území o tři provozovny,  které umožňují přímý styk se zákazníky a nachází se ve Frýdlantu nad Ostravicí, Chrudimi a Olomouci.

V dubnu r. 2008 byl zahájen provoz nově vybudovaného skladu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Sklad má rozlohu 7500m2, a je vybaven dvěma mostovými, jedním stohovacím jeřábem a několika vysokozdvižnými vozíky. Součástí skladu je také vlečka pro možnost využití dopravy po železnici. Dále je sklad vybaven několika pásovými pilam Behringer a Kasto, CNC obráběcím centrem WHN 130 a CNC pálícím centrem Omnicut 3100. Díky tomu jsme schopni nabídnout zákazníkům nejen řezání, ale i opracování materiálů a výrobu polotovarů. Tyto možnosti výrazně přispívají k uspokojení poptávky většího počtu zákazníků.

Steel Centrum Chrudim je vybaveno několika pásovými pilami Behringer a Kasto, umožňujícími dělení tyčového materiálu, plechů, bloků z nástrojových, legovaných a z dalších speciálních ocelí. Současné technické zázemí nám umožňuje řezání bloků do max. dimenze 1.700×1.300 mm. Manipulace s materiálem je taktéž zajišťována  vysokozdvižnými vozíky s nosností až 18 tun, mostovými a jedním stohovacím jeřábem.

Hlavní dodavatelé jsou nejen Slovinské železárny, ale i další významné výrobní společnosti z celé Evropy. Jsou to silní partneři, kteří nám výrazně pomáhají uspokojit potřeby zákazníků.

Náš dlouhodobý cíl a poslání vyjadřuje náš slogan, být „Partnerem zkušenosti a důvěry“ a to nejen pro naše zákazníky a dodavatele, ale také pro naše zaměstnance a širokou věřejnost.

Vedení společnosti

Stanko Romih,Generální ředitel
Tel: +420 251 091 611
E-mail: central@kovintrade.cz
Ing. Marek Vilím,Vedoucí provozu Frýdlant
Tel: +420 558 449 323
Fax: +420 558 449 395
E-mail: vilim@kovintrade.cz
Slobodan VukšaObchodní ředitel
Tel: +420 251 091 615
E-mail: vuksa@kovintrade.cz